ASR 4000

DİGİTAL MAMOGRAFİ

(TOMOSENTEZ)

 

 

ASR 4000 diagnostik klinik incelemelerinde kullanılmak üzere tasarlanmış yüksek performanslı dijital bir mamografi cihazıdır. Şık tasarımı, çağdaş çizgileri ve kolay hareket ettirilebilir olması dikkat çekicidir.

ASR 4000 dijital mamografi cihazı, ana ünite ve kontrol konsolu olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır.
Sistem; Yüksek Frekanslı Yüksek Gerilim Jeneratörüne, Dijital a-Se detektöre, Döner Anotlu Çift Odaklı X-Işın tüpüne, koruma devreli rotor starter ünitesine, kolimatöre, otomatik göğüs baskılama sistemine ve opsiyonel 3-Boyutlu Biyopsi Ünitesine sahiptir. Bu donanımlar sayesinde yüksek performans ve kulanım kolaylığı elde edilmiştir

Kaliteli bir görüntü elde edebilmek için ASR 4000 sisteminde yüksek kapasiteli, döner anodlu, çift fokuslu (0,1 mm / 0.3 mm) X-ışın tüpü kullanılmıştır.

Karbon Bucky donanımı ile iyi bir X-Işın geçirgenliği sağlanmakla birlikte, meydana gelen saçılmaların görüntü üzerindeki olumsuz etkisi de bertaraf edilmektedir.

Otomatik Doz Kontrol (AEC) sistemi sayesinde vaka ve hacim gibi faktörlere bağlı olarak kolayca doz ayarı yapılabilmektedir.

 

Göğüs baskılama sistemi otomatik olup, üç ayrı adımda baskılama yapmaktadır. Birinci aşamada hızlı ilerleyerek hasta hazırlık süresini kısaltmakta, yaklaşım esnasında göğüsle temas sağlanana kadar hızını yarıya düşürmekte, temas sağlandıktan sonra ise sürati azaltarak öngörülen basınç düzeyine kadar devam edip otomatik olarak durmaktadır. İşlem tamamlandıktan sonra ise elde edilen kalınlık ve basınç değerleri display üzerinden görülebilmektedir. Eğer uygun pozisyon operatör tarafından belirlenmek istenirse buna da manüel olarak imkân verilmektedir.

ASR 4000 sistemi ile hasta pozisyonlamasının otomatik olarak yapılması ve çekim yapma süresinin son derece kısa olması dolayısı ile hem hasta çok rahat etmekte hem de operatörün pratik kullanımı sayesinde zamandan kazanılmaktadır. 

 

♦ Markanın büyük hissedarı ve teknoliji ortağı   fırmasına buradan ulaşabilirisiniz.

* Ürün görselinde ve broşüründe yer alan özellikler ve içerik habersiz olarak değiştirilebilir. Yapılan tüm değişiklikler Tıbbi Cihaz Direktifleri yönetmeliğine uygundur.

                        ÜRÜN KATALOĞU                            SİSTEM ÖZELLİKLERİ