*Kalbinizin*; istediğiniz zaman, istediğiniz yerde, kendiniz veya herhangi bir kişinin, hastane uygulaması kalitesinde kontrol edilebileceğini biliyor musunuz?

 

Mobil Sağlık (m-Sağlık) teknolojileri kardiyovasküler (CV) alanda devrim yaratmaya devam ediyor. Bununla birlikte; kalp hastalığına bağlı ölümlerin %80'inden fazlası, sağlık bakımı bilinci ve önlemesi için bu tür yeniliklerden yararlanamayan gelişmekte olan ülkelerde meydana gelmektedir. Hastalıkların ve tedavi protokollerindeki yan etkilerin artmasıyla birlikte, özellikle düşük gelirli ortamlarda etkili ve erişilebilir, düşük maliyetli, proaktif önlemler acil olarak desteklenmelidir. Genel olarak, düşük ve orta gelirli ülkeler, altyapı, insan kaynakları ve lojistik eksiklikleri nedeniyle sağlık hizmetleri kapasitelerinde büyük kısıtlamalara sahiptir. Yüksek gelirli ülkeler, sağlık hizmetlerinde kullanılan en son mobil teknolojileri geliştirmede, teknolojiyi üretmede ön saflarda yer alırken, bu tür teknolojilerin düşük ve orta gelirli ülkelerdeki girişim oranı da hızla artmaktadır.

Günümüzde Kalp Hastalıkları ve İnmeler tüm dünyada önde gelen ölüm sebeplerindendir. Akıllı telefon teknolojileri ve uygulamaları, doğru teşhis ve izleme yöntemlerine kolay ve uygun maliyetli bir erişim sağlayarak bu sınırlamaların birçoğunun üstesinden gelebilecek alt yapıya ulaşmıştır. Bu tür ortamlarda, doğru EKG taramasının yaygın olarak kullanılabilirliği, doğru yönde atılmış önemli bir adımdır

 

*Kendinizin ortağı olun!*

Elektrokardiyogram, kalbinizin elektriksel aktivitesini izleyen ve bunu bir çıktı olarak kaydeden veya ekranda hareketli bir çizgi olarak gösteren bir kalp testidir.

EKG takibi, kalbi analiz etmenin ve felç veya kalp krizi gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilecek düzensizlikleri tespit etmenin en basit, yaygın ve en uygun maliyetli yoludur.

Bir doktor, bir EKG çıktısını analiz ederek, kalp kasınızın sağlık ve aktivite düzeyi hakkındaki fizyolojik bilgileri, giyilebilir cihazların çoğu tarafından yapıldığı gibi tek başına kalp atış hızınıza bakmaktan çok daha iyi ayırt edebilir.

EKG'nin rutin olarak bulunması, kalp problemlerinin erken teşhisini kolaylaştırabilir veya kalp sağlığınız hakkında size güvence verebilir. Ancak EKG çıktınızın güvenilir bir doktor veya uzman bir kardiyolog tarafından yorumlanması çok önemlidir.

*D-Kalp* ile; hasta için tasarlanmış ilk tele-kardiyoloji hizmetini sunuyoruz: uzman kardiyologlarımız, durumunuzun nasıl ele alacağınıza dair bir öneriyle EKG çıktınız analiz edilecek ve raporlanacaktır.

 

 

Kırmızı "Acil Yardım İhtiyacı"
Sorununuzun düzgün bir şekilde yönetilebilmesi çin 112'in yardımıyla derhal tıbbi yardım almanız gerekir, onlara EKG çıktınızı göstermeyi unutmayın.

 

Turuncu "Tıbbi Yardım İsteyin"
Sorununuzu daha iyi tanımlanabilmesi için 2-3 saat içinde diğer kalp testlerinizin de yapılması gerekebilir, 112 size yardımcı olacaktır, EKG çıktınızı göstermeyi unutmayın.

 

 Sarı "Doktorunuzu ziyaret edin"
Yarın doktorunuzu ziyaret edin. Uygun olduğuna karar verilirse daha fazla test yapma olasılığını onunla birlikte değerlendirin. EKG çıktınızı göstermeyi unutmayın.

 

Yeşil "Sıkıntı yok - Normal"
Sakin olun ve kendinizi rahatlatın. Uzman bir kardiyolog, çıktınızı değerlendirdi ve normal olduğuna karar verdi. EKG çıktınızı saklaklayın.

 

*D-Kalp*;

- Ev konforunda ilk hastane uygulaması kalitesinde  EKG çıktısı verir.

- İlk taşınabilir, hastane sınıfı, 8/12 elektrotlu EKG cihazıdır; özellikle akıllı telefon ve tablet uygulaması için tasarlanmıştır, kullanımı kolaydır, klinik olarak güvenilirdir, taşınabilir, ekonomik ve herkes tarafından ulaşılabilirdir.

- Herkesin tam bir özerklik  ve güven içinde, hastane uygulaması kalitesinde EKG yapmasına ve sonuçlarının, D-Kalp tarafından sağlanan 7/24 tele-kardiyoloji hizmetine veya doktorunuza gönderilmesine olanak tanır.

Neden kullanımı kolay?

 Klinik olarak anlamlı bir EKG çıktısı elde etmek için göğsünüzün belirli yerlerindeki kalbin elektriksel aktivitesini elektrotlarla kaydetmeniz gerekir.

Mükemmel EKG çıktısı kaydetmek için kendi görüntünüzü taklit etmeniz yeterli!

Patentli kablo çıkış sistemi, kabloları ters bağlamanızı veya yanlışlık yapmanızı engeller.

Neden taşınabilir?

 D-Kalp, akıllı bir telefon’dan daha hafiftir..
 Elektrotları içine sarılabilen kasasının içerisinde, kılıfına entegre kablosuz şarj cihazı ile şarj edilebilir.

Neden klinik olarak güvenilirdir?

 D-Kalp, olası kalp rahatsızlıklarının doğru bir şekilde tanınmasını sağlayan çok elektrotlu bir EKG kaydedicisidir.

EKG, doktorunuza veya kardiyologlarımızdan birinin size tıbbi raporunuzu sunacağı 7/24 tele-kardiyoloji servisimize gönderilebilir.

 

Neden uygun fiyatlıdır?

Yenilikçi tasarımı ve teknolojisi sayesinde D-Kalp, profesyonel bir hastane elektrokardiyografından beş kat daha az maliyetlidir ancak aynı klinik standartlarda çalışır.

 

*SAĞLIK PROFESYONELLERİ İÇİN AVANTAJLARI*

• Hastane sınıfı 8/12 elektrotlu ultra hafif taşınabilir EKG cihazı

• Yatak gerektirmmez, hasta otururken de çıktı alınabilir

• Tıbbi olmayan “Sağlık Hizmeti Sağlayıcısı” tarafından da kullanımı için onaylanmıştır

• Uygulama GDPR'ye güncellendi (AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği)

• Kullanıcı tarafından basit bir kullanıcı deneyimi için tasarlanmıştır

• 24 saat içinde teknik hizmet

• Yenilikçi teknolojisi sayesinde yarı fiyatına hastane kalitesi

• Ultra hafif, rahat taşınabilirlik, hasta başında elektrik prizine ihtiyacınız yok

• Akıllı telefonlar ve tabletlerle Bluetooth bağlantısı

• Yenilikçi kablo açma Sistemi sayesinde artık elektrot kabloları karmaşası yok

• Doğru elektrot yerleşimi için görüntü işleme uygulaması

• Kolay Sterilize edilir – Kirlenme ve bulaşma riski yok

• 7/24 Tele-Kardiyoloji Hizmeti

• Kardiyologlarımız tarafından imzalanmış rapor

• EKG kaydetme süresi:~3 dakika

• Ağırlık 200 gr'dan az

• Kablosuz Şarj

• Pil Ömrü > 8 saat

 

Detay bilgi ve uygulama için irtibata geçmenizi rica ederiz…