6. Meme Radyolojisi Sempozyumu’nun ardından…

Sempozyum sırasında standımıza ve ürünlerimize gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederiz. Sizlerden elde ettiğimiz kıymetli geri bildirimler ile bizler de ürünlerimizin konfigürasyonlarını değiştiriyor, daima ileriye, bir üst sınıfa taşımaya çalışıyoruz.

Bu sempozyumun ardından da;

  • Dijital Mamografi ve Dijital Tomosentez için geliştirilen yapay zeka algoritmamız “Transpara”nın ülkemizde birkaç merkezde denenmesi kararına varıldı. Elde edilen ve edilecek olan verilerin ışığında, ülkemiz için genetik, etnik ve coğrafi bilgilerin de içinde yer aldığı Meme Kanseri Risk Faktörlerinin Belirlenmesi ve Risk Analizi Algoritması’nın oluşturulması için bağlantılar kuruldu. “Meme Kanseri Risk Değerlendirmesi Aracı” yazılımı için bu konuda uzman kadro ve kurumlar ile iletişime geçiliyor.
  • Meme Tarama sonuçlarının “İnteraktif Karar Destek Yazılımı”mız ile doğrulanabilmesi ve bu konuda çalışan Radyoloji Uzmanlarına Destek Sistemi oluşturulması çalışmaları başlatılmasına karar verildi.
  • Firmamızın Meme CT Sistemi’ne yönelik de “İnteraktif Karar Destek” algoritmasının geliştirilmesi için ilk temel adımların atılmasına karar verildi.
  • Meme Kanseri taramalarında Dijital Mamografinin ve Ultrasonografinin birlikte kullanılması ortak eğilimini ve “Dual Modality (DM & ABUS)” meme tarama sistemimizin her iki görüntüyü birleştirerek eksiksiz bir meme taraması yapabiliyor olması nedeniyle, bu çift etkili tek modalitenin tarama sistemi olarak kullanılabilmesi için gerekli kurum ve hastaneler ile irtibata geçildi.
  • Kontrastlı Mamografi Algoritmalarının oluşturulması için çalışmalar yapımasına karar verildi.
  • Memede Kriyoablasyon uygulaması için bu konuda Dünya’daki en deneyimli uzmanlardan biri olan Sayın Dr. Eisuke Fukuma  ile bir “Atölye Çalışması” yapılmasına karar verildi. Yer ve zaman sizlere ayrıca bildirilecek olup bu konuda çalışmak isteyen uzman arkadaşlarımızın kısıtlı süre nedeni ile bizimle şimdiden irtibatta olmasını özellikle rica ediyoruz.

Bu konularda çalışmak isteyen, bilgi paylaşımında bulunan tüm uzman ve akademisyen arkadaşlarımıza kapımızın her zaman açık olduğunu bildirmek isteriz. Bugüne kadar bizden esirgemediğiniz destekleriniz için çok teşekkür ederiz; daha iyiye ve daha doğruya erişmek için sizlerle birlikte yürümeye devam edeceğiz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.